Уникална посещаемост присъща за велик финален двубой отчете контролата Манчестър Юнайтед – Реал (Мадрид). На стадиона в Мичиган имаше 109 000 души, които видяха успех с 3:1 на английския тим над испанския колос. Двата отбора играха в група “А” на приятелския турнир във Филаделфия. Това бе трета поредна загуба за Реал, който преди това отстъпи на Интер и Рома. За Юнайтед пък успехът бе трети, с което се класира за финалния сблъсък срещу победителя от другата група. Там играят Манчестър Сити, Ливърпул, Милан и Олимпиакос. Посещаемостта е рекордна за футболен стадион в САЩ, след като предишното най-добро постижение бе на "Роуз Боул" 101 799 души на финала на Олимпиадата през 1984 година.

Две попадения за “червените дяволи” реализира Ашли Йънг, едно добави Хавиер Ернанзес, а за Реал Мадрид се разписа Гарет Бейл от дузпа. В последните петнайсетина минути звездата на Реал Кристияно Роналдо се появи на терена, но и той не успя да помогне на отбора си поне за равенство.

В 20-ата минута Ашли Йънг откри резултата. Само пет по-късно Гарет Бейл върна равенството от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от Майкъл Кийн. В 37-ата минута Ашли Йънг отново записа името си сред голмайсторите, след като по куриозен начин центрирането му към Рууни влезе директно във вратата на Касияс. В 80-ата минута влезлият като резерва Хавиер Ернандес – Чичарито оформи крайното 3:1. Кагава центрира по чудесен начин, защитата на Реал изпусна мексиканеца, който се измъкна и с глава матира излезлия неразчетено Икер Касияс.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, М. Кийн, Джоунс, Евънс, Валенсия, Ерера, Флечър, Йънг, Мата, Рууни, Уелбек (Блакет, Кагава, Клевърли, Шоу, Лингард, Хавиер Ернандес, Заха)