Белгия срази у дома Уелс с 3:1, а Естония отстъпи на Чехия с кошмарното 2:6 в полския град Любин в първите срещи от група Е на световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар.

Хари Уилсън (10) даде преднина на "драконите" в Белгия, но домакините бързо стигнаха до обрат още до почивката. Кевин де Бройне (22) изравни резултата, а Торган Азар (28) не сбърка за 2:1 след центриране на Мюние. В 73-ата минута Джунейт Чакър отсъди дузпа за нарушение на Крис Мъфим срещу Дрис Мертенс, а Ромелу Лукаку я превърна в гол и оформи крайното 3:1.

Най-резултатният мач в първия ден на квалификациите се игра на „Арена Люблин“ заради рестрикциите около пандемията с коронавирус. Чехите спечелиха с 6:2, въпреки че допуснаха ранен гол, дело на Руно Сапинен (12) след пас на Константин Василев. Патрик Шик (18), а Антони Барак (27) даде преднина на чехите, в чийто редици блесна Томаш Сучек (32, 43, 48) с хеттрик. Янкто (56) вкара шестото попадение за Чехия, а Хенри Аниер (86) само оформи крайния резултат.

Така чехите оглавиха групата с по-добра голова разлика от белгийците, а отборът Беларус все още не е започнал участието си и ще го направи в събота срещу Естония.