Френското крило на Байерн Франк Рибери, който беше заменен принудително на почивката при победата с 1:0 над Лил в Шампионската лига, е изтърпял 16 инжекции в мускул на крака по време на мача.

Лекарите на баварците са опитали да облекчат болките на 29-годишния французин. През цялото първо полувреме Рибери се превърна в жертва на грубости от страна на домакините.

Освен това още в 7-ата минута той е получил мускулен крамп. Според медицинския щаб на баварците, ако Рибери е бил доиграл мача е рискувал усложняване на контузията и отсъствие от терените за няколко седмици.

“Грубостите на играчите на Лил срещу Рибери започнаха от самото начало. Те му се нахвърлиха от първата минута. Надявам се контузията да не е сериозна и той да играе срещу Байер (Леверкузен) през уикенда”, заяви Бастиан Швайнщайгер.