Манчестър Юнайтед се върна на върха на класирането на Висшата лига, след като в мач от 31 кръг постигна обрат за 3:2 над Астън Вила у дома с победен гол на 17-годишният Федерико Македа. С две попадения за “червените дяволи” се отчете футболист № 1 за 2008 г. Кристиано Роналдо, докато българският национал Стилиян Петров игра цял мач за тима от Бирмингам.

Роналдо откри резултата в 12-ата минута, когато се разписа след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на Астън Вила. След половин час игра гостите стигнаха до изравнителен гол, когато Джон Карю с глава засече центриране на Гарет Бари.

В 56-ата минута при грешка на Кристиано Роналдо и контраатака на Вила Джон Карю намери Гейбриъл Агбонлахор, който направи 2:1 за гостите. В 80-ата минута Роналдо изравни след като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Брад Фридъл, а в добавеното време Македа донесе победата на “червените дяволи”.

С постигнатата победа Манчестър Юнайтед сложи край на серията си от 2 поредни загуби, докато Астън Вила вече 9 поредни мача е без победа във всички турнири и остана без успех на “Олд Трафорд” вече 14 години. За последно тимът от Бирмингам спечели на “Театъра на мечтите” на 19 август 1995 г., когато се наложи с 3:1./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 31 КРЪГ НА ВИСШАТА ЛИГА
От днес
Евертън – Уигън 4:0
1:0 Жо (26), 2:0 Маруан Фелаини (47), 3:0 Жо (51), 4:0 Лиън Осмън (61)

Манчестър Юнайтед – Астън Вила 3:2
1:0 Кристиано Роналдо (12), 1:1 Джон Карю (30), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (58), 2:2 Кристиано Роналдо (80), 3:2 Федерико Македа (90+3)

От събота
Блекбърн – Тотнъм 2:1
0:1 Роби Кийн (29-дузпа), 1:1 Бени Макарти (82), 2:1 Андре Ойер (89)

Арсенал – Манчестър Сити 2:0
1:0 Еманюел Адебайор (8), 2:0 Еманюел Адебайор (49)

Болтън – Мидълзбро 4:1
1:0 Кевин Дейвис (8), 1:1 Гари О`Нийл (38), 2:1 Гари Кейхил (44), 3:1 Маню Тейлър (78), 4:1 Рикардо Гарднър (84)

Хъл Сити – Портсмут 0:0

Нюкасъл – Челси 0:2
0:1 Франк Лампард (56), 0:2 Флоран Малуда (65)

Уест Бромич – Сток Сити 0:2
0:1 Рикардо Фулър (2), 0:2 Джеймс Бийти (49)

Уест Хям – Съндърланд 2:0
1:0 Джуниър Станислас (42), 2:0 Джеймс Томкинс (53)

Фулъм – Ливърпул 0:1