Манчестър Юнайтед постигна победа във Висшата лига от третия опит. След двете поредни загуби - от градския съперник Сити (1:4) и Уест Бромич (1:2), тази вечер "червените дяволи" имаха повод за радост, след като успяха да надделеят с 2:1 при гостуването на Съндърланд в двубоя от 7-ия кръг.

Избраниците на Дейвид Мойс изоставаха в резултата на "Стейдиъм ъф Лайт", но стигнаха до пълния обрат и спечелиха трите точки. В герой за Юнайтед се превърна талантът с косоварска кръв Аднан Янузай, който реализира първите си 2 гола във Висшата лига. И го стори в рамките само на 6 минути. Янузай е роден в Брюксел (Белгия), а родителите му са от Косово. Oт 2011 година той е част от младежките формации на "червените дяволи", след като е привлечен от школата на Андерлехт.

18-годишното крило за първи път започна сред титулярите на Дейвид Мойс и успя да привлече вниманието, донасяйки победата на шампионите. Тя е едва трета от началото на новото първенство в Англия, като след нея Юнайтед се изкачи на 9-ото място с 10 точки. Съндърланд остава на последната 20-а позиция само с 1 точка в актива си.

През първото полувреме "червените дяволи" бяха много неубедителни, най-вече в защита, а и в предни позиции, въпреки че титуляри бяха звездите Уейн Рууни и Робин Ван Перси. Още в 5-ата минута Съндърланд поведе в резултата. Крилото Крейг Гарднър даде аванс на своя тим, възползвайки се от грешка на Неманя Видич. Опитният защитник подари топката на Гарднър и му позволи да разстреля Давид Де Хеа с изстрел по диагонала - 1:0.

След почивката Юнайтед показа коренно различно лице и в 55-ата минута резултатът беше изравнен. Янузай умело задържа топката пред дъгата на наказателното поле на домакините, след което подаде наляво към Патрис Евра. Французинът изненада отбраната на съперника и центрира по тревата, връщайки на таланта, който от 10-ина метра засече в долния десен ъгъл зад Киърън Уестууд - 1:1.

Три минути след това Ван Перси пропусна да се разпише, а в 61-ата Аднан Янузай окончателно се превърна в герой за гостите, реализирайки за пълния обрат. Бившият защитник на "червените дяволи" Джон О`Шей изчисти лошо центрирана топка, която попадна право на десния крак на таланта, който от воле наказа Уестууд - 1:2.

Така в рамките само на 6 минути Янузай вкара 2 гола. Талантът с родители косовари стана най-младият футболист, вкарал 2 попадения за Манчестър Юнайтед в един мач, оставяйки след себе си Райън Гигс, Кристиано Роналдо, Уейн Рууни и др.

До края пропуски за "червените дяволи" направиха Ван Перси и Рууни. Холандският национал дори се озова само срещу Уестууд, но не успя да уцели вратата.

В заключителните минути Съндърланд получи възможност да се добере поне до точката и стигна до няколко разбърквания пред Де Хеа, в които се включи дори стражът Уестууд. До нов гол обаче не се стигна и "червените дяволи" ликуваха, за което трябва да благодарят на новоизлюпената звезда Аднан Янужай.

СЪНДЪРЛАНД - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
1:0 Крейг Гарднър (5), 1:1 Аднан Янузай (55), 1:2 Аднан Янузай (61)

Манчестър Юнайтед:
1.Давид Де Хеа, 2.Рафаел Да Силва (85-12.Крис Смолинг), 15.Неманя Видич, 4.Фил Джоунс, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 23.Том Клевърли, 44.Аднан Янузай (77-25.Антонио Валенсия), 17.Нани (76-19.Дани Уелбек), 20.Робин Ван Перси, 10.Уейн Рууни

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
05.10.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Евертън 3:1
0:1 Ромелу Лукаку (16), 1:1 Алваро Негредо (17), 2:1 Серхио Агуеро (44), 3:1 Тим Хауърд (69-автогол)
05.10.13
17:00 ч.
Хъл Сити – Астън Вила 0:0
05.10.13
17:00 ч.
Ливърпул – Кристъл Палас 3:1
1:0 Луис Суарес (13), 2:0 Даниел Стъридж (17), 3:0 Стивън Джерард (38-дузпа), 3:1 Дуайт Гейл (77)