Норич победи Саутхемптън с 1:0 в мач от 3 кръг на Висшата лига, а единственото попадение в срещата беше реализирано от 19-годишното крило Нейтън Редмънд.

„Светците“ имаха претенции за неотсъдена дузпа, а капитанът им Адам Лалана удари гредата след удар от воле. Редмънд реши изхода от мача в 68-ата минута с първия си гол във Висшата лига.

Той се разписа във втория си мач в елита, след като пое топката отляво, освободи си място и от 20 метра би покрай вратаря Артур Боруц. С това попадение „канарчетата“ спечелиха първата си победа за сезона.

Гол на Джърмейн Пенант от фаул осем минути преди края се оказа достатъчен на Сток Сити да спечели гостуване си на Уест Хям с 1:0. Вратарят на „чуковете“ Юси Яскелайнен спаси няколко удара към вратата си, но при удара на Пенант получи първия гол във вратата на Уест Хям от началото на сезона.

„Грънчарите“ записаха втората си поредна победа във Висшата лига, докато Уест Хям претърпя първата си домакинска загуба от февруари насам.

Евертън направи трето поредно равенство от старта на първенството. „Карамелите“ завършиха 0:0 при гостуването си на новака Кардиф, който в предишния кръг удари Манчестър Сити.

Гостите имаха претенции за дузпа за фаул на Гари Медел срещу Лейтън Бейнс. Кевин Мираляс пропусна две положения за Евертън, а ударът с глава на Никица Йелавич беше спасен от вратаря Дейвид Маршал.

Кардиф имаха възможност да вкарат гол след корнер на Питър Уитингам, а през второто полувреме Крейг Белъми не успя да излъже вратаря Тим Хауърд.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 3 КРЪГ
21.08.13
21:45 ч.
Челси – Астън Вила 2:1
1:0 Антонио Луна (6-автогол), 1:1 Кристиан Бентеке (43), 2:1 Бранислав Иванович (73)
31.08.13
14:45 ч.
Манчестър Сити – Хъл Сити 2:0
1:0 Алваро Негредо (65), 2:0 Яя Туре (90)
Кристъл Палас – Съндърланд (Нова Спорт)
Баланс: 28 мача, 10 победи за Кристъл Палас, 9 равенства, 9 победи за Съндърланд
01.09.13
15:30 ч.
Ливърпул – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 160 мача, 53 победи за Ливърпул, 44 равенства, 63 победи за Манчестър Юнайтед