Манчестър Юнайтед загуби у дома от Саутхемптън с 0:1 и отстъпи третото място в класирането на „светците”. Единственото попадение в мача бе дело Душан Тадич в 69-ата минута на срещата.

Саутхемптън постигна първи успех на „Олд Трафорд” от 16 януари 1988 година, когато печелят с 2:0.

Възпитаниците на Луис ван Гаал бяха неузнаваемо слаби и не отправиха нито един точен удар в очертанията на вратата на гостите. Саутхемптън от своя страна само веднъж намери очертанията, но топката се озова в мрежата.

Холандското тактическо дерби между Ван Гаал и Роналд Куман бе спечелено от мениджъра на гостите и узаконено в 69-ата минута. Грациано Пеле получи топката на удобна позиция, стреля силно, но в дясната греда. Душан Тадич обаче бе на точното място и технично я вкара между защитниците на Юнайтед.

До края на мача Хуан Мата на три пъти пропиля чудесни възможности за гол, като и в трите случая ударите му не намираха рамката на вратата.

С успеха Саутхемптън се изкачи на трето място с 39 точки, докато Юнайтед е на четвърта позиция с 37.