Севиля победи Бетис с 5:1 в мач от 12 кръг на Примера дивисион. Срещата беше белязана от сбиване на двете агитки, което доведе до арестуването на 30 души, а няколко полицаи бяха ранени.

Двубоят започна много силно за Севиля. След само пет минути символичнито домакини имаха два гола аванс. Хосе Антонио Рейес се разписа още в 12-ата секунда, което е един от най-бързите голове в историята на Примера дивисион. В петата минута Федерико Фасио удвои.

До края на първото полувреме Бетис беше съкрушен от още два гола на противника. Рейес се разписа за втори път в 33-ата минута, а десет минути по-късно и Фасио вкара второто си попадение в срещата.

В 62-ата минута “зелено-белите” останаха с човек по-малко. Рубен Перес получи два жълти картона в рамките на пет минути и остави тима си с човек по-малко. Въпреки това Бетис върна едно попадение чрез Рубен Кастро в 66-ата минута. Иван Ракитич от Севиля сложи край на спора с попадение в добавеното време.

Валенсия – Еспаньол 2:1
1:0 Джонатан Виера (16), 1:1 Самуеле Лонго (31), 2:1 Роберто Солдадо 90-дузпа)
17.11.12
21:00 ч.
Барселона – Сарагоса 3:1
1:0 Лионел Меси (16), 1:1 Монтаняс (23), 2:1 Алекс Сонг (28), 3:1 Лионел Меси (60)
17.11.12
23:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетик (Билбао) 4:1
1:0 Ауртенече (12-авт.), 2:0 Серхио Рамос (30), 3:0 Карим Бензема (32), 3:1 Ибай Гомес (44), 4:1 Месут Йозил (56), 5:1 Сами Кедира (72)
Селта – Майорка 1:1
0:1 Томер Хемед (22), 1:1 Парк Чу Йънг (56)
18.11.12
18:50 ч.
Хетафе – Валядолид 2:1
0:1 Оскар Гонсалес (45), 1:1 Алексис (74), 2:1 Анхел Лафита (78)
Севиля – Бетис 5:1
1:0 Хосе Антонио Рейес (1), 2:0 Федерико Фасио (5), 3:0 Хосе Антонио Рейес (33), 4:0 Федерико Фасио (43), 4:1 Рубен Кастро (66), 5:1 Иван Ракитич (90+1)
19.11.12
22:30 ч.
Реал Сосиедад – Райо Валекано (Филм +)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК