Рейнджърс е на път да сложи край на доминацията на вечния си съперник Селтик, който спечели девет поредни титли. "Сините", водени от Стивън Джерард, ликуваха в дербито на Шотландия с 1:0 след автогол. Вкара го Калъм Макгрегър в 70-ата минута. Малко преди това Селтик остана в намален състав след червен картон на Нир Битон, което улесни задачата на домакините.

За Рейнджърс това е трета поредна победа в дербито с "детелините". "Сините" водят убедително в класирането с 19 точки повече от Селтик, който е с три мача по-малко.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Отборът на Стивън Джерард записа днес 14-ата си поредна победа в първенството на Шотландия. Рейнджърс е загубил само четири точки и няма нито една загуба от началото на сезона.

Дербито днес започна с отбелязването на трагичната годишнина - преди 50 години на "Айброкс" 66 привърженици губят живота си, а над 200 човека са ранени, когато част трибуната на стадиона се срутва при напускането на зрителите след мач между Рейнджърс и Селтик.