Абел Ресино записа победен дебют начело на Гранада, като неговият тим се измъкна от зоната на изпадащите след успех с 2:1 над Бетис като гост в мач от 21 кръг на Примера дивисион.

Нападателят Одион Игало даде аванс на гостите в 13-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Карлос Мартинс удвои пет минути преди почивката.

Домакините подобриха представянето си след почивката и резервата Джонатан Перейра върна едно попадение за андалусийците в 81-ата минута.

Ресино, бивш наставник Атлетико (Мадрид), пое Гранада в началото на седмицата, след като Франсиско Гонсалес бе уволнен заради серията от три поредни загуби.

Преди днешната среща нападението на Гранада бе отбелязало едва четири гола при гостуванията на тима през този сезон.

Райо Валекано - Атлетик (Билбао) 2:3
1:0 Мичу (11), 1:1 Фернандо Йоренте (17), 1:2 Фернандо Йоренте (23), 2:2 Алехандро Арибас (27), 2;3 Фернандо Йоренте (68)
28.01.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Сарагоса 3:1
0:1 Анхел Лафита (11), 1:1 Кака (32), 2:1 Кристиано Роналдо (49), 3:1 Месут Йозил (57)
28.01.12
23:00 ч.
Виляреал - Барселона 0:0
29.01.12
13:00 ч.
Бетис - Гранада 1:2
0:1 Одион Игало (13), 0:2 Карлос Мартинс (40), 1:2 Джонатан Перейра (81)
29.01.12
17:00 ч.
Реал Сосиедад - Спортинг (Хихон)
Баланс: 69 мача, 30 победи за Реал Сосиедад, 18 равенства, 21 победи за Спортинг (Хихон)
22:00 ч.
Осасуна - Атлетико (Мадрид) (Филм+ Булсатком)
Баланс: 63 мача, 21 победи за Осасуна, 10 равенства, 32 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.