Адриано вкара от дузпа през първото полувреме, за да донесе на останалия с 10 души Фламенго победата с 1:0 над Коринтианс в осминафинален мач от Копа Либертадорес.

Коринтианс беше със световните шампиони Роналдо и Роберто Карлуш в състава си. Адриано бе точен от бялата точка в 65-ата минута, а наказателният удар бе отсъден за фаул на Моасир срещу Жуан.

Микаел от Фламенго бе изтонен още в 38-ата минута за втори жълт картон. Двубоят се игра под непрестанен дъжд на “Маракана” и това затрудни представянето на Роналдо, който бе заменен в края на мача.

В другите мачове от турнира с 10 души бразилският Сао Пауло стигна до 0:0 като гост на перуанския Университарио. Аржентинският Банфилд записа домакинска победа с 3:1 над Интернасионал от Бразилия. Реваншите са през другата седмица./БЛИЦ