АЕК надделя много трудно Лариса с 3:2 в мач от плейофите на гръцкото първенство, които определят втория участник в квалификациите на Шампионската лига. Гостите поведоха чрез Факундо в 9-ата минута, но Павлис изравни за АЕК само пет минути по-късно. Лариса отново излезе напред в резултата с гол на Илич в 24-ата минута. Мандука възстанови равенството в 40-ата минута, а Бланко с гол от дузпа в 79-ата минута донесе победата на АЕК.

Панатинайкос записа много трудна победа като гост над ПАОК с 1:0 в плеофите в гръцкото първенство. Домакините от ПАОК можеха на няколко пъти да открият резултата. В 87-ата минута Карагунис донесе победата на гостите. Тимът на ПАОК бе с човек по-малко на терена, след като в 45-ата минута бе изгонен Гарсия./БЛИЦ