АЕЛ спечели с 2:1 дербито на Лимасол с Арис, което беше част от 78 кръг на кипърското първенство. Ивайло Петев, който в понеделник официално ще застане начело на АЕЛ, изгледа мача от ложата на стадиона.

Хорхе Фелипе Монтейро даде аванс на новия тим на българския специалист в 20-ата минута, но в 38-ата Михай Дина изравни с глава след центриране на Кофи.

В 85-ата минута играчите на АЕЛ претендираха за дузпа, каквато не беше отсъдена от рефера Лукас Сотириу. Все пак те стигнаха до победата с гол на бразилеца Еду в третата минута на добавеното време.

Българският халф на Арис (Лимасол) Димитър Петков игра цял мач и получи жълт картон. Успехът изкачи АЕЛ на четвърто място в класирането с 14 точки, на 4 зад лидера Ермис. Арис е на 11-а позиция с 6 точки.