Нападателят на Реал Сосиедад Иманол Агирече се отчете с два гола и асистенция за успеха на тима си с 4:2 над Валенсия в мач от 33 кръг на Примера дивисион. Двубоят беше директен спор между двата тима за четвъртото място.

Роберто Солдадо даде аванс на “прилепите” в 25-ата минута, но защитникът на баските Иниго Мартинес изравни в десет минути по-късно след центриране на Гонсало Кастро.

В 73-ата минута Кастро вкара втория гол за домакините след асистенция на Агирече, който от своя страна се разписа в 87-ата. Жонас върна едно попадение за гостите в последната минута, но Агирече отново беше точен в добавеното време.

С успеха Реал Сосиедад се утвърди на четвъртото място в класирането, на пет точки пред Малага и Валенсия.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
26.04.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Осасуна 2:2
1:0 Андреа Делибашич (7), 1:1 Раул Лое (8), 1:2 Алехандро Арибас (13), 2:2 Пити (55)
Атлетик (Билбао) – Барселона 2:2
1:0 Маркел Сусаета (27), 1:1 Лионел Меси (67), 1:2 Алексис Санчес (69), 2:2 Андер Ерера (90)
27.04.13
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) 1:2
1:2 Радамел Фалкао (4), 1:1 Хуанфран (13), 1:2 Анхел ди Мария (63)
27.04.13
23:00 ч.
Сарагоса – Майорка 3:2
0:1 Хемед (12), 1:1 Монтанес (29), 2:1 Пощига (60), 2:2 Арисменди (83), 2:1 Рочина (88)
Малага – Хетафе 2:1
1:0 Роке Санта Крус (40), 2:0 Велигтон (47), 2:1 Хуан Валера (70)
28.04.13
20:00 ч.
Валядолид – Севиля 1:1
1:0 Хави Гера (41), 1:1 Алваро Негредо (62-дузпа)
28.04.13
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Валенсия 4:2
0:1 Роберто Солдадо (25), 1:1 Иниго Мартинес (35), 2:1 Гонсало Кастро (73), 3:1 Иманол Агирече (87), 3:2 Жонас (90), 4:2 Иманол Агирече (90+4)
29.04.13
23:00 ч.
Бетис – Депортиво (Ла Коруня) (Филм +)
Баланс: 39 мача, 10 победи за Бетис, 13 равенства, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ