Серхио Агуеро донесе на Аржентина победата с 2:1 над Колумбия в квалификация за Мондиал 2014. Нападателят на Манчестър Сити вкара 6 минути преди края, след като по-рано Лионел Меси бе успял да изравни резултата.

Домакините откриха резултата точно преди почивката, когато халфът Дарлон Пабон изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в Хавиер Масчерано, за да спре в мрежата на Серхио Ромеро.

Лео Меси получи повече поле за изява през второто полувреме, когато селекционерът Алехандро Сабела пусна Агуеро на мястото на халфа Пабло Гуйнасу. Звездата на Барселона изравни след час игра.

Победата на стадиона в Баранкия намали напрежението върху “гаучосите”, които в предните две квалификация записаха загуба от Венецуела и равенство с Боливия. След снощния успех Аржентина се изравни по точки с Уругвай - 7. Шампионът на Южна Америка обаче има мач по-малко.

Неприятната новина за Аржентина е контузията в коляното на централния защитник Николас Бурдисо, който бе принудително заменен в 34-ата минута./БЛИЦ