Резервата Мохамед Абутрика се разписа за победата с 2:1 на Ал-Ахли срещу Хирошима в мач от световното клубно първенство. Абутрика вкара във вратата на японците след пас на Ахмед Фати в 57-ата минута, за да класира египетския отбор на полуфиналите.

Нападателят Елсаяд Хамди изведе шампионите на Африка напред в резултата още след четвърт час игра, възползвайки се от асистенция на Фати. Футболист номер 1 на японското първенство Хисато Сато изравни за Хирошима в 32-ата минута с удар с десния крак.

На полуфиналите в световното клубно първенство Ал-Ахли ще срещне Коринтианс (Бразилия), шампион на Южна Америка. По-рано днес мексиканският Монтерей също се класира за полуфиналите след успех с 3:1 срещу Улсан Хюндай (Република Корея). Следващият съперник на Монтерей ще бъде европейският клубен шампион Челси.