Ал Хилал без контузения Неймар размаза индийския Мумбай Сити с 6:0 у дома в мач от третия кръг на груповата фаза на Азиатската Шампионска лига. Така саудитците оглавяват временното класиране в група D с актив от 7 точки, докато индийците са на дъното без нито една спечелена точка.

Ал Хилал поведе с гол на Александър Митрович още в петата минута. През второто полувреме тимът стигна до четири безответни гола в рамките на четвърт час. Точни бяха Александър Митрович (67, 80), Сергей Милинкович-Савич (80) и Мохамед Ал-Бурайк (82). В последната игрова ситуация в мача Абдулелах Ал-Малки оформи крайното 6:0.

Друг гранд от Саудитска Арабия Ал Итихад, който бе без Карим Бензема, се измъчи с иракския Ал-Куава Ал-Джавия и го победи с 1:0 с гол в добавеното време на Абдеразак Хамдала. С два изиграни мача Ал Итихад е първи в група С с 6 точки, докато иракчаните са трети с 4 точки от три мача.