Българският нападател Алекс Колев изигра първи мач като титуляр от завръщането си в белгийския Геел и помогна на тима да спечели местното дерби с Десел. Двубоят от втора дивизивия завърши с успех за Геел с 2:1 и се игра пред над 5000 зрители.

Исканият през зимата от Левски Зико Гиелис откри резултата за Геел в 6-ата минута, а Яспер ван дер Хайден удвои в 75-ата. Силите на домакините от Десел стигнаха само за един гол, който падна в последните минути.

Алекс Колев бе на терена до 65-ата минута и се запомни с греда и редица добри отигравания. Българският нападател бе изпратен с овации от публиката при смяната си, а след срещата получи похвали и от двамата треньори.

"Колев все още не е готов да бъде цял мач на терена. Не трябва да се рискува здравето му. Представи се много добре докато бе на терена", каза наставникът на Геел Еуврард Винсент.

В класирането на Проксимус Лига Геел е на 13-о място с 27 точки, докато Десел заема 11-а позиция с 36.