Алекс Колев игра цял мач за Сандеция (Нови Сонч) и се отличи с асистенция при победата с 2:1 над Пяст (Гливице) в среща от полската Екстракласа. Българинът подаде за победния гол на Трохим (90). Преди това Филип Пишчек (28) бе извел домакините от Сандеция напред в резултата, а Томаш Ядловец (66) бе изравнил. Въпреки успеха тимът от Нови Сонч остава последен в долната осмица с 31 точки. Пяст е пети с 34 точки.

В същото време Спас Делев игра 90 минути за Погон (Шчечин) при трудния домакински успех над Арка (Гдиня) с 3:2. Дригас (33), Фрашчак (56) и Букса (82) бяха точни за домакините, а Швох (40-дузпа) и Рубен Хурадо (63) се разписаха за гостите. С тази победа българинът и компания си гарантираха оставането в елита, след като заемат трето място в долната осмица с 41 точки. Арка е на четвърто място с 40 точки.