Българският национал Алекс Петков игра цял мач за Шльонск (Вроцлав) при победата с 1:0 като гост на Радомиак (Радом) в мач от 16 кръг на полската Екстракласа.

Петков получи жълт картон в 25-ата минута, негов трети от началото на сезона. Единственото попадение в двубой беше дело на испанския нападател Ерик Еспосито, който беше точен в 55-ата минута.

За Шльонск това беше 13-и пореден мач без загуба в полското първенство (11 победи и две равенства). Успехът позволи на тима от Вроцлав да увеличи аванса си в челото на класирането.

Алекс Петков и съотборниците му са лидери с 36 точки, на пет пред втория Ягелония (Бялисток). Трети е Лех (Познан) с 29, с една повече от шампиона Раков (Ченстохова), който е с мач по-малко.