Българският национал Алекс Петков игра цял мач за Шльонск (Вроцлав) при домакинската победа с 4:0 над гранда Легия (Варшава) в мач от 12 кръг на полската Екстракласа.

И четирите гола паднаха в рамките на половин час през второто полувреме. Петър Шварц откри резултата веднага след почивката, а Ерик Еспосито удвои в 71-ата.

Две минути по-късно и Пьотър Самиец-Талар се разписа, след като преди това асистира за попаденията на Шварц и Еспосито. В 77-ата минута Ерик Еспосито вкара второто попадение в мача.

С този успех Шльонск (Вроцлав) излезе начело на класирането с 26 точки, една повече от Ягелония (Бялисток), който има мач по-малко. Третия е Лех (Познан) с 23 и също с 11 изиграни срещи. Легия (Варшава) е на пета позиция с 20 точки.