Българският национал Александър Тонев дебютира официално с екипа на шотландския шампион Селтин при домакинската победа над Абърдийн с 2:1 в среща от шестия кръг на местната Висша лига. Тонев започна като титуляр и остана на терена до 71-ата минута, когато бе заменен от израелеца Нир Битон.

„Детелините” поведоха още в 7-ата минута, когато Джейсън Денайър се разписа за 1:0 след асистенция на Ефе Амброус. Този резултат се запази непроменен до края на първата част.

Веднага след почивката в 46-ата минута Крис Комънс удвои преднината на домакините, като този път извеждащото подаване бе дело на Калъм Макгрегър. Точно след час игра гостите върнаха интригата, след като Дейвид Гуудуил намали за 2:1 след асистенция на Консидин. Абърдийн обаче нямаше сили за нещо повече и си тръгна от Глазгоу с празни ръце.

След успеха си Селтик събра 10 точки и излезе на четвърто място във временното класиране. Абърдийн остава осми с 6 пункта.

Селтик - Абърдийн 2:1

1:0 Джейсън Денайър (7), 2:0 Крис Комънс (46), 2:1 Дейвид Гуудуил (60)