Бившият нападател на ЦСКА Али Соу имаше основна заслуга за изненадващия успех на Анкарагюджю с 4:3 след дузпи срещу гранда Бешикташ (1:1 в редовното време) на 1/8-финалите в турнира за Купата на Турция.

Соу се разписа както в редовното време - за 1:0 в 12-ата минута, така и при наказателните удари за определяне на крайния победител.

Гамбиецът изведе Анкарагюджю напред след пас на Емре Кълънч, но в 77-ата минута Дженк Тосун възстанови равенството.

При дузпите нито един футболист на домакините не сбърка, а за Бешикташ от бялата точка се провалиха Атиба Хътчинсън и Артур Масуаку.

Срещата обаче бе белязана от неприятен момент, тъй като феновете на домакините опитаха да уцелят играч на Бешикташ с метален бокс. Наложи се футболистът на „орлите“ Жедсон Фернандес да вземе бокса и да го занесе извън терена, за да го предаде на компетентните органи.