Алмерия продължава с добрите си изяви напоследък и след като измъкна точка от гранда Реал (Мадрид) (1:1) през уикенда, сега елиминира Ла Коруня от турнира за Купата на Краля след успех с 3:2 като гост в 1/4-финалнс среща-реванш. „Андалусците” продължават на 1/2-финалите с общ резултат 4:2, след като бяха спечелили и първия мач у дома с 1:0.

В 18-ата минута на мача в Ла Коруня гостите от Алмерия успяха да поведат след гол на Мигел Корона, който получи чудесно извеждащо подаване от Хенок Гойтом и вкара за 0:1. Две минути по-късно Крусат вкара втори гол за гостите – 0:2.

Играчите на Ла Коруня не се предадоха и в 42-ата минута си спечелиха дузпа, реализирана от Пабло Алварес за 1:2. След почивката в 52-ата минута „галисийците” изравниха за 2:2 след гол на Адриан. Само 4 минути по-късно Алмерия също получи дузпа в своя полза и Гойтом оформи крайното 2:3, с което тимът му се класира за следващия етап на надпреварата. /БЛИЦ