Алмерия и Реал Сосиедад сътвориха истинско шоу за феновете в двубоя си от 29-ия кръг на Примера дивисион, завършвайки при 4:3 в полза на домакините. Двата тима успяха да копират "Ел Класико" откъм интрига, а и заради трите дузпи, които белязаха мача.

Реал Сосиедад откри с гол на Карлос Вела в 21-ата минута от дузпа, но Оскар Диас изравни в 29-ата. Гостите от Сан Себастиан отново поведоха в 58-ата минута с попадение на Иманол Агирече. Алмерия успя да стигне до обрат между 66-ата и 70-ата минута, когато Хосе Антонио Верса вкара две дузпи. Реал Сосиедад направи 3:3 в 85-ата минута с гол на Маркел Бергаса, но Хишам Калова остави трите точки за Алмерия с гол за 4:3 в 90-ата минута.

Алмерия вече е с точка над зоната на изпадащите, докато Реал Сосиедад е шести в класирането.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 29 КРЪГ
21.03.14
22:00 ч.
Селта – Малага 0:2
0:1 Игнасио Камачо (24), 0:2 Игнасио Камачо (32)
Осасуна – Севиля 1:2
0:1 Хайро Семпейро (27), 0:2 Карлос Бака (45), 1:2 Хавиер Акуня (90)
Валенсия – Виляреал 2:1
1:0 Хави Фуего (35), 2:0 Хави Фуего (43), 2:1 Джовани дос Сантос (83)
23.03.14
22:00 ч.
Реал (Мадрид) – Барселона 3:4
0:1 Андрес Иниеста (7), 1:1 Карим Бензема (20), 2:1 Карим Бензема (24), 2:2 Лео Меси (42), 3:2 Кристиано Роналдо (55-дузпа), 3:3 Лео Меси (65-дузпа), 3:4 Лео Меси (84-дузпа)
24.03.14
23:00 ч.
Алмерия – Реал Сосиедад 4:3
0:1 Карлос Вела (21), 1:1 Оскар Диас (29), 1:2 Иманол Агирече (58), 2:2 Хосе Антонио Верса (66), 3:2 Хосе Антонио Верса (70), 3:3 Маркел Бергаса (85), 4:3 Хишам Калова (90)
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.