Севиля нанесе шестата поредна загуба на Алмерия, след като в мач от 34 кръг се наложи с 1:0 като гост. По този начин андалусийският клуб временно зае петото място.

Ренато вкара единствения гол в мача в 58-ата минута, след като шест минути по-рано домакините останаха с човек по-малко. Микаел Якобсен получи червен картон за фаул срещу Мартин Касерес.

Жулио Баптища вкара два гола за Малага, а Хосе Рондон добави едно попадение за успеха с 3:1 над останалия с 10 души Еркулес.

Маркус Розенберг и Кенеди Бакърджиоглу се разписаха по един път за победата на Расинг (Сантандер) с 2:0 над Майорка. Спортинг (Хихон) направи 0:0 като гост на Леванте./БЛИЦ

ИСПАНИЯ - ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ

От 30 април (събота)
Реал (Мадрид) - Сарагоса 2:3
0:1 Лафита (41), 0:2 Габриел Фернандес (55-дузпа), 1:2 Серхио Рамос (62), 1:3 Лафита (77), 2:3 Карим Бензема (85)

Реал Сосиедад - Барселона 2:1
0:1 Тиаго Алкантара (19), 1:1 Диего Ифран (71), 2:1 Шаби Прието (83-дузпа)

Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Агуеро (80)

От 1 май (неделя)
Леванте - Спортинг (Хихон) 0:0

Малага - Еркулес 3:1
0:1 Нелсон Валдес (3), 1:1 Жулио Баптища (4), 2:1 Хосе Рондон (74), 3:1 Жулио Баптища (76)

Расинг (Сантандер) - Майорка 2:0
1:0 Маркус Розенберг (14), 2:0 Кенеди Бакърджиоглу (43)

На 2 май (понеделник) от 22:00 часа
Еспаньол - Атлетик (Билбао) (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 151 мача, 57 победи за Еспаньол, 27 равенства, 67 победи за Атлетик (Билбао)