Алжир спечели последната квота за участие на Мондиал 2010 от Зона Африка, след като на баража в суданския град Омдурман победи Египет с 1:0.

След равностойно първо полувреме с възможности за двата тима Алжир стигна до гол в 40-ата минута. Антар Яхия се разписа от воле с удар под гредата след центриране от дясно в наказателното поле на Ел Хадари.

През второто полувреме Алжир предимно се защиванаше и рядко застраваше Есам Ел Хадари, докато Египет чрез Мохамед Зидан и Емад Мотаеб пропиля няколко прекрасни възможности за гол.

Алжир запази равенството заради героичната игра на вратаря Фавзи Шауши и защитата пред него. „Фараоните” не успяха да повторят чудото от събота, когато с гол в добавеното време победиха „пуснните лисици” с 2:0 и стигнаха до баража.

Тази победа класира Алжир на световно първенство за първи път след 24 години. През октомври 1985 г. „пустинните лисици” стигнаха до участие на Мондиал`86 в Мексико слес бараж срещу Тунис. Сега стори това в подобен мач срещу египетския тим./БЛИЦ