Алжир записа първа победа в турнира за Купата на африканските нации. Във втория си мач от груповата фаза “пустинните лисици” надделяха над Мали с 1:0. Единственото попадение падна в 43-ата минута, който бе дело на Рафил Халиш.

Така Малави и Алжир имат по 3 точки, а домакинът Ангола и Мали по 1. По-късно тази вече Ангола и Малави ще изиграят втората си среща.

След равностойно първо полувреме Алжир поведе с 1:0. Точен в 43-ата минута бе Халиш. Мали хвърли много сили през второто полувреме, но така и не успя да стигне до гол. В последните няколко минути на срещата натискът на символичните домакини бе много сериозен. Нападателят на Севиля Фреди Кануте имаше няколко много добри възможности за гол, но не отправи точен удар./БЛИЦ