Спортинг (Лисабон) победи с 2:0 Порто в дербито на Португалия из излезе начело във временното класиране след мачовете от 15-ия кръг. И двата гола вкара алжирският национал Ислам Слимани. „Драконите” записаха първа загуба в първенството от 25 срещи, докато Спортинг удължи серията си на 24 мача без загуба у дома. След този успех Спортинг има 38 точки на върха, с две пред Порто.

Слимани откри резултата в 27-ата минута, след като засече с глава центриране на Джеферсон Насименто от фаул. Острият му и силен удар бе неспасяем за вратаря Икер Касияс.

Пет минути преди края на срещата отново Слимани разплака Касияс. Брайън Руиз намери добре алжиреца, който отправи хубав удар, топката се удари в гредата и влезе в мрежата на Порто.