Лестър Сити победи като домакин новака във Висшата лига Хъдърсфийлд с 3:0. Първите два гола за домакините вкараха двете алжирски "лисици" на домакините Риад Марез и Ислам Слимани, а третото попадение бе дело на Марк Олбрайтън.

Първото попадение в срещата падна чак в 53-ата минута, когато Марез отбеляза след пас на Олбрайтън. Само седем минути по-късно Лестър вече водеше с 2 попадения, а голмайстор бе Ислам Слимани, който се възползва от подаване на Марез. Третото попадение в срещата дойде в 90-ата минута, когато Олбрайтън записа своето име сред голмайсторите.

За домакините с дебют се отчете Адриен Силва, който днес официално бе представен за футболист на "лисиците".

След тази победа Лестър се изкачва до 8-то място с актив от 30 точки, а Хъдърсфийлд е 11-и с 24 пункта.