Аматьорски клуб счупи рекорда за най-голяма победа в историята на британския футбол. Лидерът в Торбей Съндей Лийг ФК Уийл Пауър разгроми ФК Нова 2010 с 58:0. Предишното върхово постижение е от ноември 2010 година, когато Илогън бие ФК Мадрон с 55:0.

Още в първите 5 минути на мача Уийл Пауър повежда с 5:0, а на почивката резултатът е 20:0. През второто полувреме играчите на лидера в класирането реализират още 38 попадения. Братята Роби и Стюарт Болкър са автори на 28 от тях, като Роби се разписва 18 пъти.

Нова 2010 събира едва девет играчи за мача. 21-годишният голмайстор Стюард Болкър разказва: “При 50:0 съперникът ни искаше да се прибере в съблекалнята, но съдията им заяви, че ако напуснат терена, ще бъдат глобени. След края на мача две момчета ни подадоха ръце, а другите се качиха в колите си и побързаха да избягат. Не може да ги виним за това”.

“Много от играчите ни не дойдоха за мача и очаквахме да загубим, но не чак толкова катастрофално”, заявява 60-годишният ветеран в състава на Нова 2010 Люис Паркър.

През сезона Уийл Пауър има и други сериозни резултати – 30:0 и 27:0 срещу последния в класирането Епълбъс. Отборът е вкарал 167 гола в 15-те си мача досега.

Неделната лига е създадена през 1967 година и в нея участва отбори на любителски принцип. В момента в нея има 12 тима.