Дженоа отпадна сезнационно от Купата на Италия. Елитният тим загуби у дома от скромния Алесандрия, който е представител на Лига Про А. Гостите се наложиха с 2:1 след продължения и заслужено продължават на четвъртфинал в турнира.

Мануел Марас откри за Алесандрия секунди след почивката, а Леонардо Паволети докара срещата до продължения с гола си в 90-ата минута за 1:1. Рикардо Бокалон се превърна в герой за гостите, когато в 114-ата минута наказа грешка на отбраната на домакините за крайното 1:2.

Досега в турнира Алесандрия елиминира последователно и тимовете на Алтовичентино, Про Верчели, Юве Стабия и Палермо. На четвъртфиналите играчите на треньора Лука Д'Анджело ще срещнат победителя от двойката Рома – Специя.