Георги Пеев донесе на Амкар победата с 2:1 след обрат над шампиона Рубин като гост в мач от 23 кръг на руската Премиер лига.

Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха като титуляри за тима от Перм, като от тях само героят Пеев не доигра мача до края. Той бе заменен от Афанасиев в 84-ата минута. Димитър Телкийски не бе в групата за мача, а Жеан Карлос, който игра в Левски, остана резерва.

Рубин откри резултата в седмата минута, когато Домингес бе точен при изпълнението на фаул на 20 метра от вратата на Амкар. Гостите от Перм изравниха в 20-ата минута, когато Сикимич също бе точен с удар от 20 метра.

В 65-ата минута Пеев донесе победата на Амкар, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване след изпълнение на фаул пред вратата на Рубин.

Успехът изкачи тима от Перм на 11-о място в класирането с 27 точки и се отдалечи на 7 точки от зоната на изпадащите. Рубин остана начело на класирането с 47 точки, 7 повече от втория Спартак (Москва)./БЛИЦ