Амкар (Перм) постигна първа победа вече без българския си треньор Димитър Димитров – Херо, който подаде оставка преди няколко дни. В мач от 21-ия кръг на руската Премиер Лига тимът от Перм надигра като гост ФК Москва с 2:0. Успешен дебют записа новият треньор Рашид Рахимов.

Тримата българи – Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха като титуляри в състава на Амкар, като Кушев бе заменен пет минути преди края на двубоя. Двата отбора завършиха в намален състав, след като червени картони получиха Гришин от Амкар в 62-ата минута и Еупряну (ФК Москва) три минути по-късно за втори жълт картон след нарушение срещу Кушев.

Гостите поведоха с 1:0 след гол на Белоруков с глава селд центриране на Дринчич. В последната 90-а минута Юнузович довърши домакините с втори гол.

Амкар е на 13-о място с 21 точки, на три пред Кубан. ФК Москва е на трета позиция с 34 точки, но все повече изостана от лидера Рубин (43) и втория Спартак (Москва) (39), като и двата отбора са с мач по-малко./БЛИЦ