Амкар (Перм) загуби с 0:2 при гоствуането си на гранда Зенит в среща от 5-ия кръг на руската Премиер лига. Петър Занев изигра пълните 90 минути за гостите, а Захари Сираков и Георги Пеев бяха заменени през втората част. Сираков беше сменен от Симоновски в 63-ата минута, а Пеев от Идову в 74-ата минута.

В 13-ата минута Шатов откри резултата след добро разиграване с Хълк, който пък в 22-ата минута удвои и предреши изхода от двубоя. Три минути по-късно перфектен удар на Пеев мина покрай вратата на домакините.

След петата си поредна победа Зенит е лидер с 15 точки, а Амкар е на 15-ото място с едва 1 точка.