Амкар (Перм) се наложи с 1:0 на Ростов и постигна четвърти успех този сезон. Четиримата българи в състава на Амкар - Захари Сираков, Петър Занев, Георги Пеев и Благой Георгиев - бяха титуляри и играха по пълни 90 минути.

Единственото попадение падна в 13-та минута, когато Благой Георгиев преодоля защитник на Ростов, намери Мартин Якубко, чийто удар бе отклонен от Виталий Дяков в собствената му врата.

В самия край на двубоя Захари Сираков спаси пълния актив от точки за Амкар, след като изби топката от голлинията, след грешка на вратаря.

Локомотив (Москва) пък се изкачи на 3-о място в Премиер лигата след важна победа с 3:0 при гостуването на новака Урал. Даме Н'Дойе, Дмитрий Тарасов и Ласана Диара отбелязаха головете за "железничарите", които изместиха ЦСКА (Москва) и изостават само с точка от лидерите Зенит и Спартак (Москва).

Задачата на тима, воден от Леонич Кучук, беше улеснена от червения картон на Милан Вещица, който още в началото остави Урал с човек по-малко.