Българският треньор Димитър Димитров-Херо класира Амкар за 1/4-финалите на Купата на Русия след победа с 2:1 над втородивизионния Авангард (Подолск).

Победното попадение за тима от Перм реализира Митар Новакович в 85-ата минута. Преди това Николай Жиляев бе открил за отбора на Херо в 31-ата минути, но две по-късно Дуюн успя да изравни за Авангард.

Титуляри за Амкар започнаха Георги Пеев, Мартин Кушев и Жеан Карлош. За разлика от шампионатната победа преди дни с 2:0 над Криля Советов, днес последните двама не успяха да се разпишат във вратата на Авангард.

Пеев бе заменен още на почивката от Померко, а Кушев отстъпи мястото си на Сикимич три минути преди края на двубоя. Бившият нападател на Левски Жеан Карлош остана цял мач на терена. Новото попълнение на Амкар Димитър Телкийски и днес не дебютира за руския тим.

В следващия кръг Амкар отново ще бъде домакин в турнира. Воденият от Херо тим приема победителя от двойката Спартак (Москва) - ФК Москва. /БЛИЦ