Амкар (Перм) записа 10-и пореден мач без победа, след като загуби домакинството си срещу Ростов с 0:1 в среща от 25-ия кръг на руското първенство.

Българите Георги Пеев и Захари Сираков започнаха като титуляри и играха цял мач за Амкар, докато Чавдар Янков не попадна в групата на Ростов за този двубой.

Единственият гол в срещата падна в 50-ата минута, когато Роман Адамов донесе победата за гостите, които завършиха мача в намален състав, след като Емелянов бе изгонен от игра в 49-ата минута. Ростов вече има 8 червени картона и е лидер по този показател от началото на сезона в руската Суперлига.

След тази загуба Амкар е на 13-о място във временното класиране с актив от 23 точки, докато Ростов е на 10-а позиция с 25 пункта.

В други срещи от кръга днес Краснодар загуби у дома от Спартак (Москва) с 2:4, а Спартак (Налчик) падна като домакин от Краснодар с 0:1. В момента играят Локомотив (Москва) – Рубин (Казан) и Криля Советов – Динамо (Москва). /БЛИЦ