Българите Захари Сираков и Георги Пеев играха цял мач при престижната домакинска победа на Амкар (Перм) срещу ЦСКА (Москва) с 3:1 в среща от втория кръг на руската Премиер лига. „Армейците” от Москва завършиха мача с девет играчи на терена.

Домакините от Перм поведоха още в 6-ата минута с гол на Никита Бурмистров, който преодоля Игор Акинфеев за 1:0. „Армейците" реагираха и в 13-ата минута Кейсуке Хонда изравни за 1:1. Шест минути по-късно Алексей Ребко отново даде преднина на Амкар с нисък удар – 2:1. В 41-ата минута Ребко с мощен удар оформи и крайното 3:1. В добавеното време на първата част пък Хонда пропусна дузпа.

След почивката в 61-ата минута Сергей Игнашевич получи червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена. Пет минути преди последния съдийски сигнал пък и Дзагоев бе изгонен и ЦСКА довърши мача с 9 души.

След изиграването на първите два кръга Амкар (Перм) и ЦСКА (Москва) имат в актива си по 3 точки.