Амкар изненадващо измъкна точка при гостуването на Зенит (Санкт Петербург) - 1:1, в мач от 9-ия кръг на руската Премиер лига. Домакините поведоха в 10-ата минута с гол на Артьом Дзюба. В 66-ата гостите от Перм изравниха с попадение на Чума Анене.

В 33-та минута Хълк изпусна дузпа - стреля в тялото на вратаря.

За Амкар титуляри започнаха българските футболисти Петър Занев и Георги Пеев. Занев игра през целия мач, а Пеев бе сменен в 79-ата минута от нападателя Александър Прудников.

След равенството Амкар е на 11-ото място във временното класиране с 9 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 25 точки, следван от Локомотив (Москва) със 17 точки и един мач по-малко, Зенит също има 17.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 9 КРЪГ
18 септември 2015 г. (петък)
Ростов – Анжи 1:0
1:0 Павел Могилевец (7)

19 септември 2015 г. (събота)
Терек – Уфа 4:1
1:0 Маурисио (10-дузпа), 2:0 Маурисио (36), 2:1 Силвестър Игбун (69-дузпа), 3:1 Заур Садаев (79), 4:1 Мачей Рибус (81)

Кубан – Спартак (Москва) 3:0
1:0 Арсен Хубулов (9), 2:0 Лоренсо Мелгарехо (36), 3:0 Владислав Игнатиев (86)

20 септември 2015 г. (неделя)
Мордовия – ЦСКА (Москва) 4:6
1:0 Евгени Луценко (1), 2:0 Владимир Риков (13), 3:0 Руслан Мухаметшин (15), 3:1 Кирил Панченко (50), 3:2 Зоран Тошич (58), 3:3 Сейду Думбия (59), 4:3 Ергени Луценко (68), 4:4 Ахмед Муса (71), 4:5 Ахмед Муса (85), 4:6 Сейду Думбия (88)

Зенит – Амкар 1:1
1:0 Артьом Дзюба (10), 1:1 Чума Анене (66)

Локомотив (Москва) – Криля Советов 2:0
1:0 Ведран Чорлука (54), 2:0 Байе Ниасе (87)