Амкар постигна важна победа с 1:0 срещу Кубан (Краснодар) в българското дерби от 28-ия кръг на руската Премиер лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Александър Прудников, който в 27-ата минута наказа гостите след асистенция на Януш Гол.

За Амкар титуляри бяха защитниците Захари Сираков и Петър Занев. Първият игра до 62-ата минута, когато бе заменен, а ветеранът Георги Пеев пропусна и този мач заради наказание. За Кубан от първата минута започна Станислав Манолев, а Ивелин Попов влезе на смяна в началото на второто полувреме.

След успеха Амкар събра 28 точки в актива си и се измъкна на 11-ата позиция, излизайки за първи път от доста време от зоната на изпадащите. Тимът от Перм обаче отново може да падне в нея, в зависимост от останалите резултати от кръга. Кубан (Краснодар) остава десети с 32 точки и не е притеснен за мястото си в елита. За Ивелин Попов, Манолев и компания остава най-важният мач за сезона - финалът за Купата на Русия срещу Локомотив (Москва), който е на 21 май.