Без българите Георги Пеев и Захари Сираков в състава си Амкар (Перм) завърши 1:1 като гост на новака Алания (Владикавказ) в среща от седмия кръг на руската Премиер лига.

Гостите от Перм откриха в 35-ата минута след попадение на Павел Игнатович. Той получи великолепен пас от Константин Василиев и опъна мрежата зад Дмитрий Хомич. През второто полувреме Алания изравни благодарение на новото си попълнение Диего Марусио. Привлеченият за близо 3 милиона евро бразилец подаде в 70-ата минута на връхлитащия Тамаш Прискин и унгарецът се разписа с глава за крайното 1:1.

Амкар не познава вкуса на загубата в 4 поредни мача и заема 9-о място в класирането с 9 точки. Алания е на 10-а позиция с актив от 8 точки.

КЛАСИРАНЕ В РУСИЯ: 1.Зенит 16 точки, 2.Терек (Грозни) 16, 3.Спартак (Москва) 12, 4.ЦСКА (Москва) 12, 5.Рубин (Казан) 12 и др.