Амкар (Перм) спечели с 3:1 след обрат при визитата си на Терек (Грозни) в среща от седмия кръг на руската Премиер лига. Цял мач за гостите игра българският бранител Петър Занев.

Попаденията за Амкар вкараха Милкович (26), Зайцев (61) и Гол (74-дузпа), а преди това за домакините се бе разписал Родолфо (9). Така тимът от Перм събра 14 точки и се изкачи на трето място във временното класиране. Терек е седми с 10 точки.

В същото време Локомотив сензационно загуби от Уфа с 0:1 в Москва. В 56-ата минута Неманя Пейнович от домакините пропусна дузпа, а в 69-ата минута хърватинът Ведран Чорлука си вкара автогол и донесе победата за гостите, които не отправиха нито един удар в очертанията на вратата на „железничарите”. Въпреки това Уфа събира 8 точки и излиза на девето място в подреждането. Локомотив е 11-и със 7 точки.