Рубин (Казан) и Амкар (Перм) не успяха да се победаят, завършвайки 1:1 в мача си от 12-и кръг на руската Премиер лига. Благой Георгиев не взе участие в мача срещу бившия си клуб заради уговорката да не играе срещу Амкар. Петър Занев игра до 74-ата минута за отбора на Перм и бе заменен от Брине Идову.

И двете попадения паднаха в самия край на срещата. Първо домакините от Казан поведоха в 89-ата минута, когато Гьокдениз Караденис откри резултата след подаване на Магомед Оздоев. В последните секунди обаче Бранко Йовичич (90+3) изравни след асистенция на поляка Януш Гол и донесе точката за гостите от Перм.

След равенството Рубин се изкачи на пето място във временното класиране с 20 точки. Амкар е вече на спасителната 12-а позиция с 11 точки.

Терек - Уфа

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 32 т., 2.ЦСКА (Москва) 25 т., 3.Краснодар 21 т., 4.Кубан 21 т., 5.Рубин 20 т. и др.