Амкар измъкна точка като гост на Динамо (Москва), завършвайки 1:1. Двубоят бе от 9-ия кръг на руската Висша лига.

За тима от Перм титуляри започнаха Захари Сираков и Георги Пеев. Първият обаче се сблъска в 11-ата минута с Дмитрий Хохлов и бе заменен принудително от Миклош Гаал.

Пеев остана на терена до последния съдийски сигнал, като в 89-ата минута получи жълт картон. Другият българин в състава на Рашид Рахимов - Мартин Кушев, не бе в групата за този мач, тъй като е контузен.

Динамо откри резултата в 13-ата минута, когато точен от дузпа бе Андрий Воронин. В 54-ата Виталий Гришин реализира за 1:1 и така донесе точката за Амкар. След равенството тимът на Сираков, Пеев и Кушев заема 12-ото място с 9 точки. Динамо пък е осми с 10. /БЛИЦ

17:45 Зенит - Спартак (Налчик)
20:00 Спартак (Москва) - Анжи (Махачкала)

КЛАСИРАНЕ: 1.СПАРТАК (Налчик) 18 т., 2.Зенит 18, 3.ЦСКА (Москва) 17, 4.Рубин (Казан) 14, 5.Спартак (Москва) 13 и др.