Андерлехт ще участва за пореден път в групите на Шампионската лига. Белгийският гранд обаче опъна нервите на своите верни фенове до краен предел, преди украинската резерва Саша Яковенко да донесе успокоение с втория гол на реванша. Победата у дома с 2:0 над кипърския АЕЛ (Лимасол) дойде трудно, като и двете попадения паднаха в последните 10 минути на мача. Футболистите от Острова на Афродита имаха крехък аванс от първата среща - 2:1.

На стадион "Констан ван ден Сток" Диомерси Мбокани откри чак в 81-ата минута. Конгоанският стрелец вкара и скъпоценното попадение в Кипър преди седмица. Осем минути по-късно мощният Яковенко се пребори със защитата на гостите и простреля аржентинския вратар Матиас Дегра – 2:0 за Андерлехт.

Андерлехт – АЕЛ 2:0
1:0 Диомерси Мбокани (81), 2:0 Олександър Яковенко (90)

Андерлехт: Силвио Прото, Оливие Дешахт, Денис Одои (Роланд Юхаш, 80), Шейку Куяте, Марчин Василевски, Лукас Билия, Саша Клестан, Гийом Жиле (Масимо Бруно, 74), Кану, Том де Сутер (Олександър Яковенко, 65), Диомерси Мбокани

АЕЛ: Матиас Дегра, Мариос Николау, Марку Айроза, Карлитуш, Едвин Уон, Доса Жуниор, Руи Мигел (Даниел Майкон, 79), Едмар (Крис Диксън, 62), Деде, Жорже Лоренсо ( Жилберто, 37), Дижийи Вухо

Съдия: Марчин Борски (Варшава, Полша)
Жълти картони: Клестан, Яковенко, Жиле, Билия (Ан); Айроза, Уон, Деде (АЕЛ)
Белгия. Брюксел. Стадион “Констант ван ден Сток”