Андерлехт остана едноличен лидер в Група “L” на Лига Европа, след като записа третата си победа с 2:0 при гостуването на австрийския шампион Щурм (Грац).

Андерлехт поведе в резултата с гол на Гиом Жилет в 66-ата минута, а минута след това Щурм остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт и съответно червен картон получи Томас Бургщалер. Четвърт час преди края на мача Матиас Суарес сложи точка на спора с гола си за 2:0 в полза на белгийците. В другата среща от групата по-рано днес Локомотив (Москва) надви у дома АЕК (Атина) с 3:1.

След третия кръг в Група “L” Андерлехт е на върха с 9 точки, следван от Локомотив (Москва) с 6. На трета позиция е Щурм с 3 точки, а четвърти е гръцкият АЕК без точков актив.

0:1 Гилем Жилет (66), 0:2 Матиас Суарес (75)