Белгийският гранд Андерлехт допусна изненадващо поражение с 1:2 при гостуването си на АЕЛ (Лимасол).
Кипърският тим до момента се превръща в една от сензациите в Шампионската лига. Домакините започнаха много агресивно и натикаха съперника в неговата половина. Положенията пред вратата на Прото се заредиха едно след друго. В 34-ата минута Доса Жуниор откри резултата – 1:0. Андерлехт излезе от шока едва след почивката. В 62-ата Мбокани изравни. В 72-ата минута португалецът наказа поредната грешка на защитата на белгийците и донесе успеха на бойкия АЕЛ. Секунди по-късно нападателят на гостите Йованович бе изгонен за втори жълт картон и те доиграха мача с 10 души.

АЕЛ – Андерлехт 2:1
1:0 Жуниор (34), 1:1 Мбокани (62), 2:1 Руи Мигел (72)

АЕЛ: Дегра, Николау, Айроза, Карлитош, Уон, Жуниор, Едмар (Жилберто, 85), Сержио (Диксон, 65), Бебе (Мигел, 50), Деде, Вухо

Андерлехт: Прото, Одои, Куяте, Сафари, Василевски, Билия, Клештан, Жиле, Кану, Йованович (Яковенко, 74), Мбокани

Съдия: Милорад Мажич
Никозия, стадион “ГСП”

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК