Ливърпул записа седми пореден мач без загуба във Висшата лига, след като в среща от 23 кръг се наложи с 2:0 над Уест Хям. По този начин „червените“ продължават без домакинско поражение от „чуковете“ вече 42 мача (31 победи и 11 равенства). Последният успех на Уест Хям на „Анфилд“ в английския елит от есента на 1963 г. - 2:1.

Рахийм Стърлинг даде аванс на Ливърпул в 51-ата минута след хубав извеждащ пас на Фелипе Коутиньо. Това беше осмият гол от началото на сезона на английския национал. Десет минути преди края Даниел Стъридж, появил се в игра като резерва, ознаменува с гол първата си поява в игра след петмесечно лечение на контузия. Асистенцията за това попадение също беше на Коутиньо. Най-чистото положение за гол в полза на Уест Хям беше удар на Анди Керъл с глава, при който топката мина встрани от вратата на Миньоле.

Днешният успех на мърсисайдци означава, че тимът на Брендън Роджърс записа за първи от началото на сезона записа три поредни победи без допуснат гол. Мениджърът на Уест Хям Сам Алардайс продължава да няма победа в треньорската си кариера като гост на „Анфилд“ вече 12 мача. С този успех Ливърпул измести „чуковете“ от седмото място в класирането.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
31.01.15
14:45 ч.
Хъл Сити - Нюкасъл 0:3
0:1 Реми Кабеля (40), 0:2 Шола Амеоби (50), 0:3 Йоан Гуфран (78)
Ливърпул - Уест Хям 2:0
1:0 Рахим Стърлинг (51), 2:0 Даниел Стъридж (80)
31.01.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Лестър 3:1
1:0 Робин ван Перси (27), 2:0 Радамел Фалкао (32), 3:0 Уес Морган (44-автогол), 3:1 Марчин Василевски (80)
31.01.15
17:00 ч.
Сток Сити - КПР 3:1
1:0 Джонатан Уолтърс (21), 2:0 Джонатан Уолтърс (34), 2:1 Нико Кранчар (36), 3:1 Джонатан Уолтърс (90+2)