Англия се класира категорично за Световното първенство по футбол в Русия идното лято. Англичаните победиха Литва с 1:0 като гост с гол от дузпа на Хари Кейн в 27-ата минута на мача от група F и завършват квалификационния цикъл без загуба.

В битката за второто място Словения уби мечтите на Шотландия за бараж след равенство 2:2 с две попадения на бившата звезда на Лудогорец Роман Безяк, разписал се в 52-ата и 72-ата минута. Преди това Грифинс изведе шотландците в 32-ата, а Снодграс изравни в 88-ата.

На втора позиция в групата се изкачва Словакия след победа с 3:0 над аутсайдера Малта (Немец 33', 62' и Дуда 69'). Точковият им актив засега ги поставя сред участниците на баражите, но ще чакат резултатите на Уелс и Хърватия от другите групи, надявайки се поне един от двата тима да загуби.

Класиране между вторите отбори в групите, деветият отпада и няма да играе на бараж